Administracja serwisu ŚKZTT:

Komunikat ŚKZTT: Informujemy zainteresowanych, że z dniem 17 maja 2014 r. w wyniku porozumienia ŚKZTT z Portalem i Redakcją MTST Cykloturysta oficjalnie stronę http://kztt.org.pl administruje webmaster Red. Lesław Dynak


Aktualny Administrator strony: Red. Naczelny MTST Cykloturysta Lesław Dynak, urodzony w Gliwicach i silnie związany z miastem, pomimo iż zamieszkały w Bayonne, NJ. USA.. Organizator ponad 80 rowerowych imprez i Rajdów Cykloturysty (w tym tematycznych, takich jak: Rajd "Szlakiem Drewnianych Kościółków", "Szlakiem Zamków, Pałaców i Dworów" czy Szlakiem Zwiniętych Torów") oraz licznych Pielgrzymek Rowerowych i Maratonu "Silesia Cup - Audax Marathon". Założyciel Cykloturysty (1. 09. 1996), wydawca gazety i webmajster portalu (2004-2014). Pasja życiowa stale związana jest z rowerem, podróżami i fotografią. Społeczny długoletni działacz w PTTK oraz w Klubie TKK im. Wł. Huzy w Gliwicach. Posiadacz uprawnień Przodownika Turystyki Kolarskiej oraz Znakarza Tras Turystycznych.

Rower - jest moim nieodłącznym towarzyszem podróży, największa moja życiowa samotna podróż z Gliwic do Królestwa Maroka trwała ponad 2,5 miesiąca (ok. 6000 km). Na rowerze uczestniczyłem w wileu rajdach, maratonach a nawet w wyścigach kolarskich. Wyspecjalizowałem się w maratonach górskich i długodystansowych. Najwyższe pokonane wzniesienia na rowerze, to Równica, Błatnia, Czantoria, Kubalonka (PL), Praded oraz Lysa Hora (CZ), Góry Sierra Nevada (Hiszpania) ok. 3000 mnpm, Góry Rif (Maroko), i część Apl Austraickich - ponad 1100 mnpm. Najdłuższe dystanse w maratonie 24 h - 333 km, Najdłuższy dzienny odcinek 207 - 300 km, najkrótszy 7 km! Udokumentowane przejechane ponad 100 tys km w Polsce, Europie i USA.

Podróże - wszystko jedno dokąd, jak i czym, byle do przodu! Z ciekawości co jest za następnym zakrętem, górką...

Fotografia - wykonałem ponad 150 tys fotografii wielotematycznych, w tym ponad 60 tys w USA. Ulubione motywy, to: makrofotografia, relacje z imprez, podpatrywanie żwierząt i ludzi, karjobrazy i architektura, zachody słońca.

Malarstwo - szkic i malarstwo, to kolejna moja pasja, marzy mi się cisza, spokój i malowanie w pięknej scenerii, a kiedyś wystawa.

Dziennikarstwo - Mam bogate doświadczenie dziennikarskie: Magazyn "Rowery", "Gość Niedzielny", "Gazeta Powszechna", "Puls Śląska" (założyciel i Red. Naczelny), "RGTK", "Wieści", MTST "Cykloturysta" (Redaktor Naczelny (1996-2014). Specjalizacja w relacjach, fotoreportażach, i artykułach turystyczno-krajoznawczych.

Webmastering - Projektuję strony internetowe, administruję i przebudowuję na zlecenie. Znajomość kodów "Html" oraz "skryptów Java", bez posługiwania się edytorami czy kreatorami stron - to mój atut i pasja, która wzięła się z życiowej potrzeby administrowania i tworzenia na nowo portalu (www.cykloturysta.pl - administrator od 1996-2014)


Archiwum: Poprzednia administracja strony: mgr inż. Halina Rościszewska-Narloch. Z wykształcenia mgr inż. matematyki, specjalność Modelowanie i Matematyka Stosowana (dyplom nr 97081, 17.09.2002), kierunek ukończony na Wydziale Matematyczno-Fizycznym Politechniki Śląskiej. Posiadam przygotowanie pedagogiczne (Ośrodek Badań i Doskonalenia Dydaktyki na Politechnice Śląskiej, nr 2173, 28.06.2002). W 2003 roku ukończyłam kierunek "Nauczanie Informatyki w Szkołach" na Wydziale Matematyczno-Fizycznym Politechniki Śląskiej (nr 10380, 18.12.2003). Posiadam Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (PL-0606421, 23.02.2009).

Aktualnie pracuję w Szkole Podstawowej nr 1 w Gliwicach, ul. Kozielska 39. Jestem nauczycielem mianowanym będącym obecnie na urlopie wychowawczym.

Jestem Animatorem Origami (26.05.2007, Krakowski Oddział SNM) oraz Instruktorem Origami PTO (nr id. 5, 03.05.2009). Od czerwca 2010 r. pełnię funkcję wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Origami. Organizuję konkursy, wystawy oraz warsztaty origami dla uczniów oraz nauczycieli (z różnych stron Polski). Publikuję artykuły i diagramy w czasopismach i biuletynach. Napisałam broszurę "Snapologia" opisującą technikę autorstwa Heinza Strobla (za zgodą autora) oraz książkę "Origami. Święta Bożego Narodzenia" zawierającą moje projekty o tej tematyce. Obecnie pracuję nad kolejną publikacją, w której będą opisane prace mojego autorstwa zaprojektowane w ostatnich latach. Wypowiadam się jako ekspert na Forum Origami http://oriforum.mojeforum.net/, na którym również prowadzę konkursy origami dla forumowiczów od grudnia 2008 roku. Moim hobby, oprócz origami, jest orienteering oraz kolarstwo. Jestem Przodownikiem Imprez na Orientację PTTK nr 476 oraz Przodownikiem Turystyki Kolarskiej PTTK nr 6477 (chwilowo w spoczynku). Moim kolejnym hobby jest budowanie stron internetowych:
Więcej informacji i zdjęć o mnie jest na mojej stronie o origami.
© Śląski Klub Znakarzy Tras Turystycznych 2002-2014, Webmaster: Lesław Dynak Współpraca: MTST Cykloturysta